Niezapomniana przygoda, wirtualne przestworza oraz wcielenie się w rolę pilota – tak, mowa oczywiście o symulatorach lotów. To coraz bardziej popularne urządzenia, a właściwe całe systemy. Czym jest symulator lotów? Czy wynajem symulatorów wiąże się z tylko z imprezami branży lotniczej? Jak korzystać z tego rodzaju konstrukcji?

Symulator lotu – czym jest, dla kogo jest przeznaczony?

Symulator lotu to urządzenie, którego działanie opiera się na wykorzystywaniu oprogramowania komputerowego. Odwzorowuje on działanie maszyn lotniczych, w tym: helikopterów, samolotów pasażerskich, modeli, awionetek, myśliwców, a nawet statków kosmicznych.
Konstrukcja ta składa się zazwyczaj z dwóch jednoosobowych ruchomych foteli lotniczych. Nie brak również profesjonalnych urządzeń, które na co dzień znajdują się kokpitach maszyn lotniczych. Symulatory lotów składają się z wolantów lotniczych, pedałów, przepustnic, siłowników oraz kilku monitorów, na których wyświetlana jest wybrana grafika. Lotnisko w Krakowie, Warszawie czy Berlinie? Lot między górskimi szczytami lub nad taflą błękitnego oceanu? W symulatorze wszystko jest możliwe. Wystarczy ustawić odpowiednią grafikę oraz realizację określonego zadania.
Oto tajniki funkcjonowania takich urządzeń, jak symulatory. Wynajem tych konstrukcji to doskonała alternatywa dla zapewnienia wyjątkowej rozrywki nie tylko dla miłośników lotnictwa czy początkujących lotników.

Perfekcyjny sposób na uatrakcyjnienie każdej imprezy – wynajem symulatorów
Symulatory lotów dają nie tylko możliwość doskonałej zabawy. To okazja do sprawdzenia samego siebie – precyzji, cierpliwości oraz opanowania. Symulatory mogą być również stosowane do urozmaicania różnego rodzaj szkoleń. Idealne miejsca oraz okazje, na których pojawiają się właśnie te urządzenia to:
– stoiska na targach branżowych;
– imprezy firmowe;
– spotkania integracyjne;
– pikniki lotnicze;
– eventy o różnorodnej tematyce.
Symulator wcale nie jest przeznaczony dla osób, mających spore doświadczenie z branżą lotniczą czy miłośników lotów. To doskonała rozrywka właściwie dla każdej osoby. Łączy ona ludzi, służąc integracji m.in. wśród pracowników danej firmy.
Wynajem symulatorów lotu zwykle wiąże się również z zapewnieniem przez firmę oferującą tego rodzaju usługi osoby, która stanie się instruktorem dla użytkowników urządzenia. Wzbicie wirtualnej maszyny w powietrze, kontrola parametrów lotu oraz wylądowanie to tylko pozornie łatwe czynności. Operowanie kilkoma przyrządami równocześnie nie należy do najłatwiejszych zadań.

Symulator lotu nie jest kolejnym udziwnieniem świata elektroniki czy rozrywki w wirtualnym świecie. To niezwykle ambitny projekt, którego zadaniem jest wprowadzenie ludzi w niedostępny na co dzień wymiar. Tego typu urządzenie łączy ludzi, wpływa na nawiązywania między nimi kontaktów oraz udoskonala ich umiejętności interpersonalne. Symulatory to doskonała alternatywa, którą można realizować podczas spotkań branżowych czy imprez integracyjnych.

Poprowadź swój własny samolot – symulatory lotów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *