Wciąż nie możemy w to uwierzyć, ale jednak! Coraz bardziej popularną atrakcją na imprezach integracyjnych, spotkaniach biznesowych czy innego typu eventach staje się symulator lotu. Jeszcze kilka lat temu wynajem symulatorów samochodu czy lotu nie był jakoś specjalnie modny. Dzisiaj to doskonała alternatywa nie tylko dla przedsięwzięć o charakterze motoryzacyjno-lotniczej. Czym właściwie są i jak działają symulatory lotów?

Sprawdź: Symulatory Wynajem

Symulatory – wynajem i zasady funkcjonowania

Symulatory lotu to urządzenia powszechnie stosowane w branży lotniczej. Wykorzystywane są one w celach szkoleniowych przez linie lotnicze czy szkoły. Symulator lotu korzysta z systemu wizualizacji połączonego z odwzorowaniem wrażeń ruchowych. Składa się on z kompletnego, pełnowymiarowego wyposażenia oraz paneli kontrolnych, jakie na co dzień możemy spotkać w wielu maszynach lotniczych.
Dwuosobowe symulatory lotów, które możemy wynająć dzisiaj w wielu firmach, funkcjonują w oparciu o kilka oprogramowań. Dana grafika czy system sterowania wybierany jest według upodobań użytkownika. Każde tego typu urządzenia najczęściej posiada cztery monitory LCD, ruchome fotele, wolant lotniczy, przepustnice oraz pedały. Dzięki specjalnym siłownikom odczujemy podczas lotu każde możliwe przeciążenie.

Sposób użytkowania symulatora lotu

Użytkownik zasiada za sterami, po czym uruchamia wybraną grę. Następnie stoi on przed zadaniem poderwania maszyny z pasu startowego, a później opanowania lotu. Panoramiczne obrazy pozwalają każdemu poczuć się jak za sterami prawdziwego samolotu. Gra może opierać się na wykonywaniu odpowiedniego scenariusza lub misji. Wszystkie wykonywane ruchy odwzorowują prawdziwe zachowanie maszyn powietrznych.

Rodzaje symulatorów lotów

To, jaki rodzaj symulatora lotów możemy wynająć zależy już bezpośrednio od oferty danej firmy. Do najbardziej popularnych symulatorów należą:
– symulator lotu myśliwcem lub helikopterem;
– symulator lotu modelami;
– symulator lotu jednosilnikowym śmigłowcem kaskaderskim;
– symulator lotu samolotem pasażerskim;
– symulator lotu awionetką.
Symulator lotu to wbrew pozorom skomplikowane urządzenie. Wymaga ono od gracza przemyślanych ruchów i strategii latania.
Symulatory na każdą okazję
W którym momencie swoją popularność zyskały właśnie symulatory. Wynajem tego rodzaju urządzeń okazał się prawdziwym hitem na imprezach firmowych, integracyjnych, konferencjach, eventach dla modelarzy oraz piknikach lotniczych. Symulator lotu najczęściej wybierany jest na wyjazdy integracyjne, jednak nie oznacza to, że urządzenia te nie będą odpowiednie na każdą inną okazję. Z pewnością niejeden miłośnik tego rodzaju rozrywek chciałby posiadać takie urządzenie w swoim domu.

Wynajem symulatorów na imprezę wiąże się z doskonałą zabawą szczególnie dla osób, które od zawsze pasjonowały się lataniem. Wirtualne loty dają możliwość przeniesienia się do zupełnie nowego wymiaru rozrywki, ale również nauki precyzji, dokładności i opanowania.

Jak działa i czym właściwie jest symulator lotów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *