Jeśli zastanawiasz się nad biznesem związanym z samochodami, masz naprawdę szerokie możliwości. Warsztat, stacja paliw, stacja kontroli pojazdów czy myjnia – wszystkie jednak wymagają specjalistycznej wiedzy oraz pomocy z zewnątrz. Jeśli masz już na oku kawałek działki, sprawdź czy myjnia samochodowa to dobry pomysł na biznes!

Myjnie bezdotykowe dla inwestorów

Dość proste w budowie i banalne w eksploatacji są myjnie samoobsługowe. Biznes ten ciągle się rozwija i wzrasta jego konkurencyjność. Także klienci stają się bardziej wymagający i już nie pojadą na pierwszą najbliższą myjnię bezdotykową. Dlatego, jak każda inwestycja biznesowa, myjnie wymagają solidnego przemyślenia i fundamentów wiedzy funkcjonowania przedsiębiorstwa. Niezbędni okażą się profesjonalni doradcy, którzy specjalizują się w tego rodzaju usługach. Myjnia samoobsługowa jest pomysłem na biznes dla osób lubiących inwestycje związane z samochodami, a jednocześnie nie jest tak trudna w utrzymaniu jak na przykład firma spedycyjna. Dlatego jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, bardzo polecamy taką inwestycję.

Najważniejsze przewagi konkurencyjne

Jedną z najważniejszych cech dobrej myjni jest odpowiedni wjazd. Klienci muszą bez problemu móc wjechać, ustawić się do mycia, ale także poczekać w ewentualnej kolejce. Działka powinna być na tyle spora, aby niedaleko stanowisk do mycia znajdowały się parkingi z odkurzaczami i dla tych, którzy chcą ręcznie coś poprawić. Wewnętrzne drogi muszą być dobrze rozplanowane i oznaczone, aby nie dochodziło do kolizji. Zbyt ciasne zakręty i mało miejsca skutecznie zniechęcą potencjalnych kierowców do skorzystania z Twoich usług. Licząc miejsce, którego będziesz potrzebował, uwzględnij nie tylko manewrowanie przy wjeździe i liczbę stanowisk (te zazwyczaj są o uniwersalnych wymiarach 5×7 metrów), ale też miejsce na magazyn, miejsca parkingowe, pomieszczenia biurowe i techniczne.

Zadbaj o to, by klienci mogli korzystać z Twoich usług niezależnie od pogody. System przeciwzamarzaniowy i podgrzewane posadzki uchronią Twoje sprzęty przed skutkami mrozu. Zimą będzie o wiele mniej klientów na Twojej myjni bezdotykowej, dlatego dobrym pomysłem jest zbudowanie na jednej działce myjni samoobsługowej i automatycznej – nie będziesz ryzykował spadku obrotów w zimnych miesiącach oraz dasz swoim klientom wybór, z jakiej myjni wolą korzystać.

Czy myjnia to dobry pomysł na biznes?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *